Artykuł sponsorowany

Czym są kleje zwierzęce Henkel i jakie jest ich zastosowanie?

Czym są kleje zwierzęce Henkel i jakie jest ich zastosowanie?

Kleje zwierzęce Henkel to innowacyjne rozwiązania w dziedzinie klejów na bazie naturalnych składników, które zdobywają coraz większą popularność na rynku. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, takim jak wysoka wytrzymałość, elastyczność czy biodegradowalność, stają się one coraz częściej wybierane przez różne branże przemysłowe. 

Przeczytaj również: Gdzie wykorzystuje się agregaty prądotwórcze Honda?

Rodzaje klejów zwierzęcych oferowanych przez Henkel

Henkel, jako jeden z liderów rynku klejów i technologii klejenia, oferuje szeroką gamę klejów zwierzęcych, które różnią się między sobą składem, właściwościami oraz przeznaczeniem. Wśród nich znajdują się kleje żelatynowe, które powstają na bazie białek pochodzenia zwierzęcego, takich jak kości czy skóry. Kleje te charakteryzują się wysoką wytrzymałością i elastycznością, a także zdolnością do tworzenia trwałych połączeń. Inny rodzaj to kleje kazeinowe, które są produkowane z białka mleka – kazeiny. Mają one szerokie spektrum zastosowań i cechują się dobrym przyczepem do różnych materiałów.

Przeczytaj również: Czym wyróżniają się ogrodzenia gabionowe?

Zastosowania klejów zwierzęcych w różnych branżach

Kleje zwierzęce Henkel są wykorzystywane w wielu branżach przemysłowych, dzięki swoim unikalnym właściwościom i wszechstronności. Jednym z najważniejszych zastosowań tych klejów jest przemysł drzewny, gdzie są one używane do produkcji mebli, sklejki czy innych wyrobów drewnianych. Dzięki swojej wysokiej wytrzymałości i elastyczności, kleje te sprawdzają się doskonale w łączeniu elementów drewnianych. Inną branżą, w której znajdują zastosowanie kleje zwierzęce, jest przemysł papierniczy – tutaj są one stosowane m.in. do produkcji etykiet, opakowań czy tektury falistej. Warto również wspomnieć o przemyśle spożywczym, gdzie kleje te są używane do produkcji opakowań, a także w przemyśle tekstylnym czy obuwniczym.

Korzyści wynikające z użycia klejów zwierzęcych

Jedną z głównych zalet klejów zwierzęcych Henkel jest ich naturalny skład, który pozwala na ograniczenie wpływu na środowisko. Kleje te są biodegradowalne i nie zawierają szkodliwych substancji, co sprawia, że są one bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska. Ponadto, ze względu na swoje właściwości, takie jak wysoka wytrzymałość czy elastyczność, kleje te są w stanie zapewnić trwałe i solidne połączenia, które są odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych. Warto również dodać, że kleje zwierzęce są łatwe w użyciu i nie wymagają specjalistycznych umiejętności czy narzędzi do ich aplikacji.