Artykuł sponsorowany

Trendy w płytkach ceramicznych na rok 2024: Co jest na topie?

Trendy w płytkach ceramicznych na rok 2024: Co jest na topie?

W dzisiejszych czasach płytki ceramiczne są nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale także istotnym elementem aranżacji wnętrz. Wraz z biegiem lat, trendy w płytkach ceramicznych ulegają zmianom, a producenci prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych wzorów i kolorów. Oto przegląd najważniejszych trendów w płytkach ceramicznych na rok 2024, które z pewnością zainteresują zarówno projektantów wnętrz, jak i indywidualnych klientów.

Jakie trendy w płytkach ceramicznych czekają nas w 2024 roku?

Coraz większą popularność zdobywają płytki ceramiczne inspirowane naturą. W 2024 roku możemy spodziewać się wzrostu zainteresowania płytkami imitującymi drewno, kamień czy marmur. Dzięki nowoczesnym technologiom, takie płytki są nie tylko estetyczne, ale także trwałe i łatwe w utrzymaniu. Ponadto, producenci coraz częściej korzystają z materiałów pochodzących z recyklingu, co wpisuje się w trend ekologicznego stylu życia.

Kolejnym trendem na rok 2024 są geometryczne wzory na płytkach ceramicznych. Proste linie i kształty sprawiają, że takie płytki doskonale wpisują się w minimalistyczne wnętrza oraz te inspirowane stylem skandynawskim. Wzory te mogą występować zarówno na płytkach podłogowych, jak i ściennych, a także w formie mozaik czy listew ozdobnych. Geometryczne płytki ceramiczne w Jastrzębiej Górze i nie tylko świetnie komponują się z prostymi, nowoczesnymi meblami i dodatkami.

W 2024 roku wśród płytek ceramicznych królować będą głównie stonowane, pastelowe kolory, takie jak błękit, róż czy szarość. Wybierając płytki do swojego wnętrza, warto zwrócić uwagę na fakturę – coraz częściej producenci oferują płytki o różnorodnych strukturach powierzchni, które dodają wnętrzu głębi i ciekawego efektu wizualnego. Faktura może być gładka, matowa lub błyszcząca, a także imitować naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień.

Duże płytki ceramiczne to kolejny trend na rok 2024. Płytki o dużym formacie sprawiają wrażenie przestronności i elegancji, a także ułatwiają utrzymanie czystości dzięki mniejszej liczbie fug. Takie płytki doskonale sprawdzają się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach, a także na zewnątrz budynków. Warto jednak pamiętać, że montaż dużych płytek może być bardziej skomplikowany i wymagać pomocy specjalistów.