Artykuł sponsorowany

Czym wyróżniają się ogrodzenia gabionowe?

Czym wyróżniają się ogrodzenia gabionowe?

Ogrodzenia gabionowe to nowoczesne i estetyczne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność wśród właścicieli domów jednorodzinnych oraz firm. Są one nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także trwałe i łatwe w montażu. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu rodzajowi ogrodzeń, omawiając ich zalety, wady oraz zastosowania.

Przeczytaj również: Gdzie wykorzystuje się agregaty prądotwórcze Honda?

Budowa i materiały

Ogrodzenia gabionowe składają się z metalowych koszy, które są wypełnione kamieniami lub innymi materiałami, takimi jak szkło czy drewno. Kosze są wykonane z siatki stalowej ocynkowanej lub ze stali nierdzewnej, co zapewnia im dużą wytrzymałość na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Kamienie używane do wypełnienia koszy mogą być różnorodne pod względem kształtu, wielkości i koloru, co pozwala na tworzenie niepowtarzalnych kompozycji. Ważne jest jednak, aby kamienie były odpowiednio duże, aby nie przesypywały się przez oczka siatki.

Przeczytaj również: Czym są kleje zwierzęce Henkel i jakie jest ich zastosowanie?

Zalety ogrodzeń gabionowych

Ogrodzenia gabionowe mają wiele zalet, które sprawiają, że są one coraz częściej wybierane przez inwestorów. Przede wszystkim są bardzo trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Ponadto są one stosunkowo łatwe w montażu, co pozwala na szybkie i sprawnie wykonanie ogrodzenia. Estetyka tego rodzaju ogrodzeń jest również dużym atutem – gabiony świetnie komponują się z otoczeniem, a różnorodność kamieni pozwala na tworzenie unikatowych wzorów. Warto również dodać, że ogrodzenia gabionowe są przyjazne dla środowiska, gdyż nie wymagają stosowania farb czy impregnatów. Jeśli chodzi o ogrodzenia gabionowe, sprzedaż prowadzona jest przez specjalistów takich jak LuxMar.

Wady ogrodzeń gabionowych

Mimo licznych zalet ogrodzenia gabionowe mają także kilka wad. Jedną z nich jest stosunkowo wysoka cena, wynikająca z konieczności zakupu zarówno koszy, jak i kamieni do ich wypełnienia. Dodatkowo montaż takiego ogrodzenia może być uciążliwy ze względu na duży ciężar kamieni oraz konieczność dokładnego wypoziomowania podłoża. W przypadku ogrodzeń o większych rozmiarach może być również konieczne wykonanie fundamentów. Kolejną wadą jest to, że ogrodzenia gabionowe nie zapewniają pełnej prywatności, gdyż są częściowo przezroczyste.