Artykuł sponsorowany

Czym wyróżniają się ogrodzenia gabionowe?

Czym wyróżniają się ogrodzenia gabionowe?

Ogrodzenia gabionowe to nowoczesne i estetyczne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność wśród właścicieli domów jednorodzinnych oraz firm. Są one nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także trwałe i łatwe w montażu. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu rodzajowi ogrodzeń, omawiając ich zalety, wady oraz zastosowania.

Przeczytaj również: Czym są kleje zwierzęce Henkel i jakie jest ich zastosowanie?

Budowa i materiały

Ogrodzenia gabionowe składają się z metalowych koszy, które są wypełnione kamieniami lub innymi materiałami, takimi jak szkło czy drewno. Kosze są wykonane z siatki stalowej ocynkowanej lub ze stali nierdzewnej, co zapewnia im dużą wytrzymałość na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Kamienie używane do wypełnienia koszy mogą być różnorodne pod względem kształtu, wielkości i koloru, co pozwala na tworzenie niepowtarzalnych kompozycji. Ważne jest jednak, aby kamienie były odpowiednio duże, aby nie przesypywały się przez oczka siatki.

Zalety ogrodzeń gabionowych

Ogrodzenia gabionowe mają wiele zalet, które sprawiają, że są one coraz częściej wybierane przez inwestorów. Przede wszystkim są bardzo trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Ponadto są one stosunkowo łatwe w montażu, co pozwala na szybkie i sprawnie wykonanie ogrodzenia. Estetyka tego rodzaju ogrodzeń jest również dużym atutem – gabiony świetnie komponują się z otoczeniem, a różnorodność kamieni pozwala na tworzenie unikatowych wzorów. Warto również dodać, że ogrodzenia gabionowe są przyjazne dla środowiska, gdyż nie wymagają stosowania farb czy impregnatów. Jeśli chodzi o ogrodzenia gabionowe, sprzedaż prowadzona jest przez specjalistów takich jak LuxMar.

Wady ogrodzeń gabionowych

Mimo licznych zalet ogrodzenia gabionowe mają także kilka wad. Jedną z nich jest stosunkowo wysoka cena, wynikająca z konieczności zakupu zarówno koszy, jak i kamieni do ich wypełnienia. Dodatkowo montaż takiego ogrodzenia może być uciążliwy ze względu na duży ciężar kamieni oraz konieczność dokładnego wypoziomowania podłoża. W przypadku ogrodzeń o większych rozmiarach może być również konieczne wykonanie fundamentów. Kolejną wadą jest to, że ogrodzenia gabionowe nie zapewniają pełnej prywatności, gdyż są częściowo przezroczyste.